Zrození Dravce

První zmínky o členech našeho klanu pocházejí z dob Staré Republiky, kdy na planetě Onderon vládla skupina zkorumpovaných úředníku v čele s králem Freedon Naddem - Lordem ze Sith. Opozici nechal popravit a ty, kteří nesouhlasili s jeho krutými praktikami, prohlásil za zločince a vyhnal z hlavního města Iziz.

Vládce doufal, že odpadlíky pohltí onderonská divočina a naleznou smrt ve spárech bestíí známých jako Drexl. Nicméně se zmýlil. Odvrženým bojovníkům se časem podařilo tyto monstra, která přicházela přes kyslíkový most z měsíce Dxun, zkrotit. Naučili se na nich létat a používat je v boji. Lidé začali těmto válečníkům říkat Beast Riders…

První útok, vedený Beast Lordem Kinch Sunkou, na opevněné město Iziz započal občanskou válku, která roky zmítala celou planetou. V těchto dobách si Beast Riders vydobyli svoji pověst nesmiřitelných válečníků na létajících monstrech.

Válka Dravců

Konflikt mezi zkorumpovanou vládou a Beast Riders trval roky. Eskaloval až do té míry, že královna Amanoa – učednice Freedon Nadda, požádala o pomoc Republiku.

K vyřešení tohoto sporu byli vysláni studenti mistra Jedi Arca Jethiho. Ulic Qel-Droma, Cay Qel-Droma a Tott Doneeta. Po jejich příletu na planetu Onderon se jediové dozvěděli, že dcera královny, princezna Galia, byla unesena členy Beast Riders. Když ji však našli, zjistili, že únos byl pouze zástěrkou pro zamaskování skutečných záměrů princezny. Galia se chtěla vymanit ze spárů královské rodiny, která byla ovlivněna temnou stranou a vzít si Beast-Lorda Orona Kiru.

Královna Amanoa se ale nehodlala s tímto svazkem smířit a napadla jedie dojednávající mír za pomoci temné strany Síly. Ve stejný moment však klan Beast Riders zaútočil na město Iziz a dobyl ho. Amanoa byla poražena a Galia si vzala Oron Kira. Jejich manželství ukončilo vleklou válku mezi jediným městem planety a Beast Riders, nastolujíc tak křehký mír na Onderonu…

[čerpáno z wookieepedie]

http://starwars.wikia.com/wiki/Beast_Rider